Suchosť a pálenie pošvy – infekcia Laserová terapia

Suchosť a pálenie pošvy sú časté obťažujúce symptómy, ktoré vznikajú najmä v období menopauzy. Občas tieto symptómy môžu pociťovať aj ženy po pôrode. Príčinou je pokles estrogénov. Sliznica pošvy sa stáva tenšou, znižuje sa jej elasticita a sekrécia. PH pošvy nie je v rovnováhe. Takto zmenená sliznica podlieha častejším infekciám, môže sa poškodiť a následne krvácať. 

Liečba laserom obnovuje funkcionalitu pošvy, zlepšuje metabolizmus v tkanive. Stimuláciou fibroblastov a elastínu sa sliznica v pošve regeneruje do pôvodného stavu pred poklesom estrogénov. Rejuvenizácia pošvovej steny zlepšuje lubrikáciu, stimuluje lokálny imunitný systém a tým napomáha eliminovať chronickú vaginálnu infekciu.

Priebeh ošetrenia:

Celkový čas ošetrenia je 15 minút, ide o bezbolestné ošetrenie. Nie je potrebná špeciálna príprava pred ošetrením. Lekár počas ošetrenia zavádza do pošvy 360° laserovú sondu. Samotná aplikácia laseru trvá 10 minút. Pre dosiahnutie terapeutického efektu sa odporúča absolvovať ošetrenie 3x v 6 týždňovom intervale. Následne po ošetrení sa odporúča pri hygiene používať iba čistú vodu a nakúpať sa. Takisto sa odporúča sexuálna abstinencia po dobu 5-7 dní.

15 min
bezbolestne
Kontraindikácie:

Ošetrenie sa nemôže realizovať počas menštruácie, takisto v prípade nepreliečenej infekcie. 

menštruácia
nepreliečená infekcia
Cena:

od 200 EUR (cena 3 ošetrení 600 EUR)

V prípade záujmu sa objednajte na konzultáciu

Cenník za služby je dostupný v ambulancii, alebo na vyžiadanie na adrese: info@feminatalplus.sk