Stresová inkontinencia moču Laserová terapia

Stresová inkontinencia je mimovoľný nekontrolovaný únik moču, ktorý sa vyskytuje počas fyzickej aktivity. Inkontinencia je spôsobená oslabenou podporou močovej trubice podslizničným tkanivom, ktoré sa prejavuje únikom moču napr. pri kýchnutí, kašli, cvičení a pod. Významne znižuje kvalitu života ženy. Rizikovými faktormi sú vyšší vek, menopauza, opakované vaginálne pôrody, obezita, chirurgické zákroky.

Laserová vaginálna terapia môže redukovať únik moču pri stresovej inkontinecii prvého stupňa. Laserová terapia upravuje ochabnutosť vaginálnych stien a tým zvyšuje podporu pre močovú trubicu.

Priebeh ošetrenia:

Celkový čas ošetrenia je 15 minút, ide o bezbolestné ošetrenie. Nie je potrebná špeciálna príprava pred ošetrením. Lekár počas ošetrenia zavádza do pošvy 360° laserovú sondu. Samotná aplikácia laseru trvá 10 minút. Pre dosiahnutie terapeutického efektu sa odporúča absolvovať ošetrenie 3x v 6 týždňovom intervale. Následne po ošetrení sa odporúča pri hygiene používať iba čistú vodu a nekúpať sa. Takisto sa odporúča sexuálna abstinencia po dobu 5-7 dní.

15 min
bezbolestne
Kontraindikácie:

Ošetrenie sa nemôže realizovať počas menštruácie, takisto v prípade nepreliečenej infekcie. 

menštruácia
nepreliečená infekcia
Cena:

od 200 EUR (cena 3 ošetrení 600 EUR)

V prípade záujmu sa objednajte na konzultáciu

Cenník za služby je dostupný v ambulancii, alebo na vyžiadanie na adrese: info@feminatalplus.sk